KAFKA. Spotkanie wokół tomu Opowieści i przypowieści

Franz Kafka – mistrz groteski, stworzył model sytuacji kafkowskiej. Jego jednym z najgłośniejszych dzieł był Proces. Dziś w barzeStudio z okazji wydania „Opowieści i przypowieści” odbędzie się spotkanie poświęcone prozie Kafki.

„W rozmowie o jednym z najosobliwszych pisarzy na świecie wezmą udział Grzegorz Jankowicz (krytyk, filolog, eseista) oraz Adam Lipszyc (tłumacz, profesor nadzwyczajny PAN). Spotkanie poprowadzi Justyna Sobolewska.”


Dziś godz. 19.00-20.30 / barStudio

Plac Defilad 1, PKiN, 00-901 Śródmieście (Warszawa)

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1563223733972272/


Wszystkich zainteresowanych nowym tomem odsyłamy do linka, gdzie można nabyć najnowsze wydanie „Opowieści i przypowieści” Franza Kafki

Franz Kafka OPOWIEŚCI I PRZYPOWIEŚCI

http://www.piw.pl/shop/franz-kafka-opowiesci-i-przypowiesci/

Opowieści i przypowieści to obszerny wybór opowiadań, miniatur, przypowieści i aforyzmów. Granica między tymi rodzajami jest u Kafki nieostra, łączy je forma paraboli i tajemnica, otwierająca pole do różnorodnych interpretacji, przez co tak doniosłe jest to dzieło. Zwykło się chyba krótkie utwory autora Procesu stawiać niżej niż jego powieści. Niniejszy tom ma na celu przekonać, że niesłusznie. Zgromadzone utwory starano się ułożyć chronologicznie (mimo niemożliwości ustalenia dokładnych dat powstania wielu z nich), a więc choćby w przybliżeniu ukazać przebieg twórczości Kafki.


 

Grafika ze strony www: https://www.facebook.com/events/1563223733972272/

 

 

Dodaj komentarz