Teatr Pijana Sypialnia „Latarnik” /Cud nad Wisłą / 23.06.

Teatr w trochę innym, luźniejszym wydaniu. Już dzisiaj o godzinie 20.30 w Cudzie nad Wisłą.
„Teatr na leżakach”, to projekt Teatr Pijana Sypialnia, który zrewolucjonizował mapę letnich, miejskich atrakcji. Pomysł jest prosty – spektakle z muzyką na żywo ogląda się z perspektywy leżaka. Do takiego teatru przychodzi się w krótkich spodenkach i klapkach. W trakcie przedstawienia można popijać zimne napoje. Wyątkowy jest repertuar przygotowany przez artystów Pijanej Sypialni i atmosfera, którą tworzą. Sława „Teatru na leżakach” rozeszła się po kraju i wszędzie gromadzi tysiące widzów.

OPIS SPEKTAKLU:
Inspiracją do stworzenia scenariusza stała się twórczość Henryka Sienkiewicza. Akcja spektaklu rozpoczyna się w tajemniczym studiu telewizyjno-radiowym, w którym młodzi dziennikarze otrzymują zadanie: historię Skawińskiego – bohatera sienkiewiczowskiej noweli „Latarnik” – muszą przerobić na gorącego newsa, wiadomość, która ma porazić i zaszokować opinię publiczną.

Wykreowana rzeczywistość wymyka się spod kontroli. W studiu pojawia się kandydat na nowego latarnika. Młodzi dziennikarze okrzykują go pracownikiem latarni i pod jego wpływem wyruszają w podróż do Egiptu, w którym władzę sprawuje kot faraona. W finale spektaklu przenosimy się do „Baobabu” – knajpy, której właścicielem jest latarnik. W lokalu spotykają się postaci z dzieł Sienkiewicza – bohaterowie „W pustyni i w puszczy”, „Quo Vadis”, „Potopu”, „Ogniem i mieczem” – wspominają czasy swojej świetności. Upijają się tajemniczymi trunkami serwowanymi przez gospodarza. W karcie drinków znajdziemy m.in. „Ognistego Nerona” i „Koktajl z języka Juranda”.

TWÓRCY SPEKTAKLU:
Scenariusz – Sławomir Narloch
Kierownik muzyczny – Daniel Zieliński
Reżyser – Stanisław Dembski

Występują:
Wojciech Gawrych
Adam Hadi
Katarzyna Lasota
Sławomir Narloch
Jakub Pawlak
Dorota Ptaszek
Sebastian Słomiński

ORAZ ORKIESTRA TEATRU PIJANA SYPIALNIA23.06.
godz. 20.30
Cud nad Wisłą
Bulwar Flotylli Wiślanej, 00-439 Warszawa

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1053532868047212/?notif_t=event_aggregate&notif_id=1466668138015332


 

Dodaj komentarz