Michał Dąbrowski – Cereus

Michał Dąbrowski – Cereus

Cereus1Przedstawcie się.

  • Cześć jestem Domber, śpiewam w post-progowym zespole Cereus.

     Zespół Cereus jest stosunkowo młodą formacją aczkolwiek sami nie jesteście nowicjuszami. Opowiedzcie trochę o wcześniejszych doświadczeniach.

  •  Gramy z Cereusem od roku 2012, każdy przyniósł do zespołu bagaż doświadczeń muzycznych. Śpiewałem w wielu składach, wydałem z zespołem Less Is More płytę pod tytułem Nienasycenie, parę singli przewinęło się przez stacje radiowe… Przyszedłem więc do Cereusa z zupełnie innej muzycznie bajki, ale dzięki temu, że każdy czerpie inspiracje skądinąd, nasza muzyka jest różnorodna i ciężka do sklasyfikowania. Ani post rock, ani progres, metal też nie, a jednak wszystkich tych gatunków po trochu się tu znajdzie. Osobiście bardzo mi się to podoba!

Dzieje się. Koncertujecie, wydajecie płytę, co jest dla was największym wyzwaniem w obecnym czasie?

  • Po długich nagraniach materiału płytowego, jesteśmy teraz na etapie rozmów wydawniczych. Chcemy, aby krążek ukazał się przed wakacjami w sklepach, najbliższa przyszłość pokarze czy tak się rzeczywiście stanie. jak już będziemy wiedzieć kto nas wspiera w tej materii, zaczniemy więcej koncertować, obiecujemy! 😉 Tak więc, największym obecnie wyzwaniem, jest właśnie znalezienie odpowiedniego managementu i wydawcy, który przybliży naszą twórczość ludziom.

Co Wam sprawia największą radość ?

  • Oczywiście wspólne granie, koncerty! Uwielbiam scenę, interakcje z widownią, to mój żywioł. Myślę, że wszyscy w zespole powiedzą to samo.

   Wasze inspiracje?

  • Każdy ma inne… Nasze muzyczne inspiracje wewnątrz zespołu się różnią, ale spotykamy się w połowie drogi do ideału i efekty naszych kompromisów i wzajemnego wpływu na siebie cieszą wszystkich. Mamy poczucie, że robimy coś dobrego i interesującego muzycznie, choć nie dla każdego łatwego w odbiorze. Poza samą muzyką, mnie najbardziej inspirują najbliżsi mi ludzie, ale również miejsca, dlatego tak uwielbiam podróże w gronie przyjaciół.

Plany na przyszłość ?

  • Nie patrzymy zbyt daleko w przyszłość, skupiamy się na tym co tu i teraz. Nasze plany to wydanie albumu i jego medialna i koncertowa promocja. Przyszłość to sfera marzeń, które oczywiście chcemy urzeczywistnić: znane festiwale, rzesze słuchaczy, wierni fani, a do tego końskie zdrowie i otwarte głowy, żeby dalej móc robić to co kochamy najbardziej.

Dodaj komentarz